Asus przewiduje duży spadek sprzedaży w II kwartale

komputer
Wydaje się, że przychody z pandemii zaczynają zwalniać, przynajmniej na globalnym rynku komputerów PC. Przewidywano, że wydarzy się to do końca 2021 roku. Teraz widzimy, że dzieje się tak, jak przepowiedziała przepowiednia. Ostatnią firmą, która dołączyła, jest Asus, który opublikował w tym tygodniu swój kwartalny raport z wyników. W wywiadzie kierownictwo Asusa przewidywało, że sprzedaż komputerów i podzespołów firmy znacznie spadnie w kolejnym kwartale. Przyjrzeli się także wpływowi kryptomii na biznes Asusa, ujawniając, że jej znaczenie zmalało.

Earnings Call został przepisany przez SeekingAlph i zainicjowany przez Nicka Wu, dyrektora finansowego. Najpierw zaczął od dobrej nowiny. Sprzedaż netto firmy wzrosła o 18% rok do roku, będąc liderem na rynku. Zysk netto również wzrósł o 7%. Ogólnie rzecz biorąc, Asus sprzedał 800 000 komputerów stacjonarnych i laptopów w 2021 r., co stanowi oszałamiający 100% wzrost rok do roku. Następnie przechodzi do nieszczęśliwej przyszłości, jak jego poprzednie twierdzenia. „Sądzimy, że zobaczymy trajektorię w dół” – powiedział, odnosząc się do drugiego kwartału. Powiedział, że spodziewa się spadku dostaw komputerów o 10% w drugim kwartale. Powiedział, że dostawy komponentów również spadną o 1,015%. W związku z tym przekazał dominium wiceprezydentowi MSY Hsu.

Pan Hsu rozpoczął swoje przemówienie od dawki rzeczywistości. Przyznaje, że pandemia zwiększyła znaczną część przychodów firmy. Jednak gdy COVID19 zniknie w tle, wszystko zacznie wracać do normy. Mimo pochmurnej przyszłości zauważył, że firma w pierwszym kwartale miała bardzo dobrą sprzedaż. Na przykład odkrył, że firma posiadała 55% światowego rynku płyt głównych Z690 i X570 w pierwszym kwartale. W przypadku płyt głównych do stacji roboczych liczba ta wynosi 50%. Swoje komentarze podsumowuje stwierdzeniem, że sprzedaż komputerów PC wzrosła o 30% rok do roku. Dotyczy to wszystkich komputerów: gier, stacji roboczych i osobistych.

Digitimes zapytał następnie, jak będzie wyglądał rynek komputerów osobistych po pandemii. Powiedział, że adresowalny rynek komputerów PC i laptopów będzie większy w tym roku niż w 2019 roku, ale nie w 2020 i 2021 roku. Powiedział, że „nowa normalność” wkrótce nadejdzie, być może w drugiej połowie 2022 roku, kiedy zapasy się odwrócą. . standardowo. Następnie Credit Suisse zapytał go o niedawny spadek cen GPU. Hsu wyjaśnił, że pandemia spowodowała dużą sprzedaż GPU, ale to zaczyna się zmieniać. Powiedział, że przyczyną spadku jest zbliżające się przejście Ethereum z dowodu pracy do dowodu stawki. „Obserwujemy teraz zniknięcie popytu na wydobycie” – powiedział Hsu, aw niedalekiej przyszłości „popyt na karty graficzne przeniesie się z powrotem na aplikacje do gier”.

Dodaj komentarz