Chińska rakieta Long March 2F jest już na wyrzutni

wszechświat
Chiny przygotowują się do wysłania kolejnej misji załogowej na swoją orbitującą stację kosmiczną.

7 października chińscy urzędnicy kosmiczni skierowali rakietę Long March-2 F pionowo do wyrzutni. Start odbędzie się w Jiuquan Satellite Launch Center. Na szczycie 20-metrowej rakiety znajduje się astronauta niosący statek kosmiczny Shenzhou XIII.

Trzech chińskich astronautów zostanie wepchniętych na orbitę tym statkiem kosmicznym. Chociaż chińscy planiści misji mają nadzieję, że start będzie przebiegał sprawnie, statek kosmiczny jest wyposażony w system startu ewakuacyjnego, który w sytuacji awaryjnej może usunąć kapsułę i załogę z rakiety.

Nazwiska członków załogi nie zostały jeszcze ogłoszone, ale krążą pogłoski, że ci trzej astronauci staną się zastępczymi członkami załogi misji Shenzhou 12. Jeśli pogłoski są prawdziwe, wśród członków załogi znajdą się Zhai Zhigang, Wang Yaping i Ye Guangfu. Astronauci wyruszą do modułu chińskiej stacji kosmicznej Tianhe, którą Chiny wyniosły na orbitę w kwietniu.

Odkąd stacja kosmiczna weszła na orbitę, przeprowadzono 90-dniową misję z astronautami. Zakładając, że plotki załogi są prawdziwe, Wang zostanie pierwszą astronautką, która odwiedzi chińską stację kosmiczną. Chińskie władze nie sprecyzowały, kiedy rakieta wystartuje.

Pierwszą wskazówką, która ma wystartować, jest zamknięta przestrzeń powietrzna wokół miejsca startu. Astronauci pozostaną na Tianhe do sześciu miesięcy. Chiny wysłały wcześniej statek kosmiczny do dokowania na stacji kosmicznej. Dokowanie odbyło się 20 września i dostarczyło 13 230 funtów materiałów, w tym żywności i eksperymentów, specjalnie dla misji Shenzhou 13. Misja będzie wykorzystywała chińską rakietę z 13 Long March 2, co czyni ją pierwszą, która przygotowuje się do ratowania i ściągania

Dodaj komentarz