Czym jest telefonia VoIP i jak działa?

telefonia VoIP

Zastanawiasz się, co to jest telefonia VoIP ( telefonia internetowa)? Telefonia internetowa to szeroki termin, który obejmuje prawie wszystkie tradycyjne funkcje telefonii, takie jak połączenia telefoniczne, wiadomości głosowe i faksy. Jednak w przeciwieństwie do tradycyjnej telefonii wszystkie połączenia i dane są przesyłane przez Internet, jak sama nazwa wskazuje. Skype dla firm to klasyczny przykład telefonii internetowej.

W większości przypadków nazwy telefonia internetowa i VoIP są używane zamiennie. Jednak telefonia internetowa to system telefonii internetowej, natomiast VoIP to jeden z wielu sposobów nawiązywania połączeń przez Internet. Tradycyjne systemy telefoniczne wysyłają połączenia telefoniczne za pośrednictwem sygnałów analogowych, które podróżują przez linie telefoniczne. VoIP przekształca Twoje połączenie w pakiety danych i używa tej samej technologii, której używamy do przeglądania stron internetowych, do wysyłania tych pakietów danych jako audio.

Będziesz potrzebował rozwiązania VoIP, aby Twój system telefonii internetowej działał. Interesujące jest to, co dzieje się z połączeniami internetowymi. To, co mówisz do mikrofonu telefonu, laptopa lub zestawu słuchawkowego, nowoczesna telefonia internetowa zamienia na sygnały audio na cyfrowe. Dane cyfrowe są dalej dzielone i otrzymują oddzielne unikalne etykiety.

Co zaskakujące, te pakiety danych nie przemieszczają się w kolejności, w jakiej zostały wysłane. Mogą pojawić się w kolejności losowej. Jednak w miejscu docelowym są one ponownie składane do pierwotnej kolejności. Rezultatem jest to, że słyszysz jako idealną spójną wiadomość, ponieważ została wysłana za pomocą rozwiązań do połączeń internetowych. Im lepsze połączenie internetowe, tym wyższa jakość połączeń.

Telefon internetowy dla firm ma wiele zalet w porównaniu z tradycyjną telefonią. Najważniejsze zalety to tańsza i bezproblemowa konfiguracja, brak długoterminowych umów, lepsze skalowanie i zmniejszanie elastyczności, wykonywanie połączeń telefonicznych w podróży za pomocą inteligentnych urządzeń i wyświetlanie numeru telefonu osobistego wyboru. Możesz także zadzwonić do telefonu stacjonarnego przez Internet. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom opartym na chmurze można uzyskać dostęp do telefonu i danych biznesowych z dowolnego miejsca i o dowolnej porze.

Univel jest operatorem rozwiązań VoIP w zakresie niestandardowych hostowanych i lokalnych systemów telefonii biznesowej. Odwiedź stronę www.esiptel.pl lub skontaktuj się z naszym przedstawicielem, aby poznać nasze jednolite rozwiązania komunikacyjne.

Dodaj komentarz