Czym są bramki VoIP

telefonia voip
Bramka VoIP wykorzystywana jest przede wszystkim do połączenia zwykłego aparatu telefonicznego z siecią komputerową, opartą na protokołach TCP/IP i oczywiście do realizowania połączeń głosowych telefonii internetowej. W dzisiejszych czasach możemy wymienić dwa główne rodzaje bramek Voice over IP, które różnią się miedzy sobą przede wszystkim podłączeniem do sieci komputerowej. Pierwsze to powszechne bramki USB zwane potocznie adapterami.

Drugi z kolei to samodzielne bramki VoIP wyposażone w gniazdo Ethernet.
W dzisiejszych czasach zdecydowanie większym zainteresowaniem cieszą się bramki VoIP pod USB. Na naszym rynku jest bardzo wiele modeli tych urządzeń, które dodatkowo wyposażone są również w gniazdo RJ-11 FXO, które można śmiało połączyć z liniami PSTN.

Taki bramki VoIP umożliwiają nam realizację połączeń VoIP, albo PSTN w zależności od naszych potrzeb przy użyciu jednego aparatu telefonicznego. Dużą zaletą bramek USB jest również to, że w zdecydowanie większości wypadków nie wymagają one dodatkowego zasilania, z racji tego, że na bieżąco zasilane są przez port USB.

Dodaj komentarz