Guerlain Shalimar Souffle de Parfum – Puszysty suflet

Guerlain Shalimar Souffle de Parfum
Jeśli chodzi o wielkie domy perfumeryjne, Guerlain nigdy nie obawia się zrazić swojej głównej publiczności. Powiedziałbym, że przeciwieństwo jest prawdziwsze w tym, że marka była najbardziej aktywna w próbach usidlenia młodszego użytkownika perfum. Ze względu na tę skłonność do wabienia również młodszych perfumiarzy może czasem zderzyć się z tymi z nas, którzy od lat kochają ten dom.

Siedzę gdzieś pośrodku tego wszystkiego. Dopóki wielcy starsi mistrzowie wciąż są w pobliżu, wewnętrzny perfumiarz Thierry Wasser może wypuścić tyle symbolicznych beczułek z miodem zapachowym, ile pomogłoby mu w przechwyceniu pożądanej grupy demograficznej. Najtrudniejszą częścią tego równania jest to, że Wasser chce wykorzystać oryginał jako bramę do królestwa Guerlain. Perfumiarz wziął sobie do serca krytykę młodych ludzi, że Shalimar zbyt pachnie „starszą panią”. Nie jest to nowy pomysł, ponieważ inna perfumiarka Mathilde Laurent była odpowiedzialna za trzy lekkie wersje klasyka kilkanaście lat temu. Wasser też próbował pójść lżejszą trasą. W ciągu ostatnich lat pojawiły się dwia wariacje na temat dodania wanilii do Shalimar takie jak, Ode a la Vanille (2010) i Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique (2013). Wygląda na to, że ten eksperyment również nie przyniósł pożądanego rezultatu. Rok później powrócił do lżejszej formuły tworząc flanker Guerlain Shalimar Souffle de Parfum.

Jak sama nazwa wskazuje, ma to być przewiewna wersja szybko serwowana bez przedłużania. Sposób, jaki pan Wasser wybiera, aby to osiągnąć, polega na neutralizacji nut bazowych i pozostawienia tylko wanilii. Otwarcie Souffle de Parfum to tradycyjna bergamotka i cytryna z dodatkiem mandarynki dla dodatkowej słodyczy. W Souffle obecny jest jaśmin i wymienia różę na dużo jaśniejszy kwiat pomarańczy. To tutaj suflet zaczyna mi opadać. Połączenie róży majowej i jaśminu tworzy podstawowe piękno Shalimar. W przypadku Souffle de Parfum Guerlain Wasser nie chce, aby pojawiła się nawet nuta wagi, dlatego wybrał kwiat pomarańczy. To samo tyczy się bazy, ponieważ wychodzi irys i opopanaks, pozostawiając tylko wanilię z białym piżmem i paczulą. Perfumy żyją 6-8 godzin na skórze i mają przeciętną projekcję.

Nie jestem pewien, czy kiedykolwiek pojawi się lekka wersja Shalimar, która pasuje do nazwy, z pewnością Souffle de Parfum nie jest tym zapachem. Próbując uczynić kultowego klasyka lżejszym i bardziej dostępnym, Wasser odnosi sukces. Ten wariant sam w sobie jest doskonale łatwym w noszeniu kwiatowym aromatem. Nie jest on w żaden sposób związany z pierwowzorem i nie ma w nim charakteru ani głębi. Nie jestem pewien, czy przyciągnąłby nowych konsumentów do marki. Wydaje się, że nie jest to część pozostałych flakonów, które mają wspólną nazwę Guerlain. Dla mnie ten suflet perfumowany opadł, ale być może są inni, którzy zachwycą się puszystą symulacją najbardziej znanych perfum na świecie.

Nuty głowy: cytryna, bergamotka, mandarynka

Akord serca: kwiat pomarańczy, jaśmin orientalny


Nuta podstawy: wanilia indyjska i tahitańska, białe piżmo

Dodaj komentarz