Legenda Doctor Who Russell T Davies powróci jako showrunner

telewizja
Oczekuje się, że Russell T Davies powróci do popularnego serialu science fiction BBC Doctor Who ponad dziesięć lat po tym, jak przejął stery tego niezwykle popularnego serialu telewizyjnego.

Był to ogromny krok naprzód w pracy BBC, który negatywnie wpłynął na jego niezwykle udany postrenesansowy program z Daviesem w 2005 roku.

W tym momencie Doctor Who był poza zasięgiem radia przez dziesięciolecia. Seria, od dawna ulubiona przez fanów, skupia się na zmieniającej się obsadzie Czasu i, co najważniejsze, na tajemniczej centralnej postaci znanej jako Doktor.

Aby umożliwić transmisję tego nagłówka między różnymi aktorami, wiedza o reprezentacji opisuje proces regeneracji. Odegrał główną rolę w filmie, który wkrótce miał stać się 60-letnim Doctorem Who. Wraz z każdym nowym Doktorem szereg asystentów i innych równie ważnych postaci będzie towarzyszyć postaci w jego podróży w czasie, walcząc z legendarnymi wrogami z kosmosu, takimi jak Dalekowie, Cybermeni i nie tylko.

telewizja

Jednak w 2005 roku wielu było niepewnych, czy Davies zdoła ponownie uruchomić serię i sprawić, że odniesie ona współczesny sukces. Zamiast tego, uczynił go jednym z najtrwalszych eksportu BBC, pozostając na na wystawie aż wyjechał w 2009. W latach, ponieważ nowe showrunners – w tym Steven Moffat, a ostatnio, Chris Chibnall – nie kierować Doctor Who przez kilka kolejnych zmiany, w tym pierwsza kobieta Doktor grana przez Jodie Whittaker.

Zarówno Chibnall, jak i Whittaker potwierdzili niedawno, że opuszczą Doctor Who w trio nowych specjalności. Zbiega się w czasie z 60. rocznicą programu, a ostatni odcinek specjalny zostanie wyemitowany jesienią 2022 roku.

„Jestem bardzo podekscytowany powrotem do mojego ulubionego programu” – powiedział Davies w dzisiejszym oświadczeniu. „Ale zbyt szybko podróżujemy w czasie, jest dla mnie cała seria genialnego Doktora Jodie Whittaker, z moim przyjacielem i bohaterem Chrisem Chibnallem na czele – na razie wciąż jestem widzem”.

Pierwsze nowe wysiłki Daviesa pojawią się na ekranach, aby uczcić 60. rocznicę Doctor Who w 2023 roku. BBC będzie współpracować z Bad Wolf, brytyjską firmą producencką założoną w 2015 roku przez byłych dyrektorów BBC, którzy pracowali z Daviesem przy ponownym uruchomieniu Doctor Who. Swoją nazwę bierze od fabuły „Bad Wolf”, która przebiegała przez serię pod kontrolą Daviesa.

Dodaj komentarz