NASA oficjalnie dołącza do polowania na UFO

NASA
NASA ogłosiła, że ​​tworzy zespół do przeprowadzenia szczegółowych badań nieznanego zdarzenia lotniczego (UAP), powszechnie znanego jako UFO, który przeanalizuje wszystkie istotne zapisy dotyczące tych zdarzeń z przeszłości przez pryzmat nauki. Badanie, które ma potrwać około dziewięciu miesięcy, zgromadzi ekspertów z dziedziny aeronautyki, nauki i analizy danych, aby spróbować opracować najlepsze metody obserwacji i gromadzenia danych do badań UAP.

Chociaż raporty UAP są często określane jako obserwacje UFO, komunikat prasowy NASA nie wspomina o tym terminie, ani nie spekuluje na temat pozaziemskich połączeń. „Nie ma dowodów na to, że UAP jest pozaziemski” – czytamy w komunikacie prasowym agencji kosmicznej. Thomas Zurbuchen, zastępca administratora w NASA’s Science Mission Directorate, wyjaśnił na Twitterze, że naszym celem jest zbieranie i identyfikacja zdarzeń UAP oraz zastosowanie metod naukowych do weryfikacji źródła, których korzenie mają na celu zwiększenie „naszego zrozumienia nieznanego”.

Ważne jest również, aby powtórzyć w tym miejscu, że powodem prowadzenia badań przez NASA nie jest zwykłe podekscytowanie znajdowaniem kosmitów. Zamiast tego agencja sugeruje, że zamierza zagłębić się w świat UAP, ponieważ stanowią one zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego i bezpieczeństwa lotniczego. Jednak NASA ma również aktywny program astronomiczny, który szuka śladów aktywności biologicznej w przestrzeni kosmicznej. Badanie nie zostanie opublikowane przez kilka miesięcy. Celem jest zapewnienie, że kiedy pierwsze oznaki biologii pozaziemskiej pojawią się na radarze ludzkości, nie zostaną one pomylone z konkretnymi dowodami odkrycia życia pozaziemskiego. Zamiast tego agencja ma nadzieję, że zrobi to w sposób odpowiedzialny iz odpowiednią naukową i krytyczną analizą.

Z drugiej strony, Pentagon kierował Zespołem Synchronizacji Identyfikacji i Zarządzania Obiektami Powietrznymi, o czym po raz pierwszy doniósł The New York Times w 2018 roku, kiedy tajny projekt nazwany Mission Strength Now niezidentyfikowany obiekt powietrzny (UAPTF). NASA wyjaśnia jednak, że nie jest częścią tego programu, który jest obecnie nadzorowany przez Departament Obrony USA.

Według dyrektora badawczego Davida Spergela, który wcześniej kierował Departamentem Astrofizyki w Princeton, projekt NASA będzie początkowo koncentrował się na zbieraniu danych związanych z UAP od rządowych, cywilnych, organizacji non-profit i przedsiębiorstw, które następnie będą próbowały to zrobić. jego. Co ważniejsze, NASA obiecuje, że cały raport będzie publicznie dostępny, zgodnie z etyką przejrzystości i rzetelności naukowej.

Dodaj komentarz