Nasz układ słoneczny może być otoczony tunelem magnetycznym

układ słoneczny
Astronom z Dunlap Institute, dr Jennifer West, ma nową teorię, która sugeruje, że nasz układ słoneczny może być otoczony przez coś, co opisuje jako tunel magnetyczny. Strukturę tunelu można zobaczyć w falach radiowych.

Według dr Westa, dwie jasne struktury widoczne po przeciwnych stronach nieba, które wcześniej uważano za oddzielne, są połączone i wykonane z włókien przypominających sznurki.

Połączenie tych dwóch struktur tworzy coś, co wydaje się być tunelem, który otacza cały nasz Układ Słoneczny. Według Westa, gdybyśmy mogli widzieć za pomocą światła radiowego patrzącego w niebo, zobaczylibyśmy strukturę podobną do tunelu praktycznie w każdym kierunku, w którym patrzymy. Dwie struktury, które możemy zobaczyć po przeciwnych stronach nieba, znane są jako Ostroga Bieguna Północnego i Region Wachlarza.

Struktury są znane od lat 60. XX wieku i do tej pory większość naukowych wyjaśnień ich pochodzenia skupiała się na nich jako na pojedynczych obiektach. Jednak West i jego koledzy wierzą, że będą pierwszymi, którzy ich połączą. Struktury zbudowane są z naładowanych cząstek i pól magnetycznych i mają kształt długich strun. Są one oddalone od siebie o około 350 lat świetlnych i około 1000 lat świetlnych.

West zbudował model komputerowy, który może obliczyć, jak wyglądałoby radiowe niebo z Ziemi. Następnie był w stanie zmodyfikować kształt i położenie długich lin, co pozwoliło mu zbudować wokół nas strukturę i pokazać mu, jak wyglądałoby niebo przez teleskopy. Nowa perspektywa pozwoliła mu dostosować model do istniejących danych. West i jego koledzy uważają, że nowy model tunelu dostarcza naukowcom cennych informacji.

Dodaj komentarz