SEC ma nadzieję, że nowa klasa krypto gliniarzy może powstrzymać przestępców

Bitcoin
Rząd federalny USA powoli kończy pomysł, że zdecentralizowana przestrzeń finansowa może wymagać scentralizowanego szkieletu, aby powstrzymać szalejące oszustwa ze strony start-upów kryptowalut i inwestorów.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd ogłosiła, że ​​dodaje 20 nowych śledczych do swojej jednostki kryptograficznej i jednostki sieciowej, zwiększając całkowitą liczbę policji kryptograficznej agencji do 50. Ta jednostka obejmuje prawników i innych pracowników odpowiedzialnych za nadzorowanie całej grupy kryptowalut, giełd, giełd i platform, a także NFT i stablecoinów.

The Wall Street Journal powiedział również, według rzecznika SEC, że obecna liderka jednostki, Kristina Littman, ustąpi, a ktoś inny przejmie kontrolę. Littman kieruje jednostką od grudnia 2019 r., ale spędził w SEC prawie 12 lat. Gazeta podała, według anonimowych osób, że Littman planuje odejść z firmy w czerwcu.

W oświadczeniu SEC pochwalił skuteczność jednostki w podejmowaniu 80 działań egzekucyjnych przeciwko około 2 miliardom dolarów w nieuczciwych i niezarejestrowanych usługach i platformach kryptowalutowych od momentu założenia. Wcześniej wniósł pozwy przeciwko platformom takim jak Bitconnect i Ripple Labs Inc. i trwające dochodzenia rzekomo dotyczące wiodącej giełdy kryptowalut Binance, dotyczyły jej zagranicznych powiązań.

Prezes SEC Gary Gensler powiedział w oświadczeniu, że w miarę jak coraz więcej inwestorów wchodzi na rynek kryptowalut, potrzebne są bardziej rygorystyczne egzekwowanie. identyfikować problemy związane z ujawnianiem i monitorowaniem cyberbezpieczeństwa.

Biorąc pod uwagę globalne operacje SEC, liczby te stanowią jedynie niewielki ułamek łącznych wysiłków organów ścigania. Agencja poinformowała, że ​​tylko w 2021 r. przeprowadziła 43 nowe akcje.

Jednostka kryptograficzna SEC wystartowała w 2017 roku podczas fali nowych monet kryptowalut wchodzących na rynek. Ten boom w branży doprowadził na całym świecie do prawie 3 bilionów dolarów, ale pomimo szybkiego wzrostu, rządy mają trudności z nadążaniem za różnorodnością i liczbą nowych oszustw, umyślnie i nieumyślnie utrwalanych przez rzekomych entuzjastów kryptowalut. Poza wieloma przykładami fałszywych projektów kryptograficznych uciekających z pieniędzmi ludzi, istnieją przykłady oskarżeń o wykorzystywanie informacji poufnych i hakerów, którzy otwarcie handlują skradzionymi aktywami kryptograficznymi online.

Regulacja rynku kryptowalut
Niektórzy urzędnicy wciąż próbują wykonać swoją pracę zgodnie z prawem. Mairead McGuinness, komisarz ds. usług finansowych w Komisji Europejskiej, napisała artykuł dla The Hill wzywając do większej regulacji i „globalnej współpracy” w celu powstrzymania kryptowalut, szczególnie wskazując, że kryptowaluty są powszechnie używane przez bardziej skorumpowane rządy, a także były wykorzystywane do finansowania terroryzmu.

Biały Dom wydał w marcu zarządzenie zezwalające agencjom federalnym na rozpoczęcie walki z nielegalną działalnością kryptograficzną i ochronę milionów amerykańskich konsumentów inwestujących w kryptowaluty.

Oczywiście sprawy stają się znacznie trudniejsze, gdy byli wybrani urzędnicy i urzędnicy rządowi odpowiedzialni za zarządzanie kryptowalutami odwracają się i zaczynają przygotowywać się do podobnych platform. Według Forbesa John Clayman, były przewodniczący SEC, który zrezygnował w 2020 roku, pracuje teraz dla firmy kryptowalutowej Isreali Fireblock.

Ale chociaż wzrost akcji kryptowalut sugeruje, że branża wydaje się być zadowolona z nowej aplikacji, nie powstrzymało to firm przed ustalaniem własnych zasad poprzez lobbowanie państw, aby uchwaliły prawo dotyczące pieniądza elektronicznego. Stan Nowy Jork rozważa obecnie zakaz kopania kryptowalut, co jest jednym z dwóch sposobów dodawania nowych monet do łańcucha bloków. Fast Company twierdzi, że lobbyści kryptowalut celowali w ustawodawców stanowych. Podobnie jak liczba oszustw wzrosła od czasu boomu kryptograficznego w 2017 roku, lobbing kryptograficzny potroił się od 2018 roku, według grupy konsumenckiej Public Citizen.

Dodaj komentarz