TikTok jest zafascynowany tym telewizorem

telewizor
Właśnie wtedy, gdy myśleliśmy, że już to wszystko widzieliśmy, japoński profesor wynalazł monitor telewizyjny, który można wypróbować – i TikTok był zahipnotyzowany. Jak donosi Reuters, nowy Taste the TV (TTTV) zawiera 10 pojemników smakowych, które mogą naśladować smaki niezliczonych potraw. Podczas gdy najnowocześniejsza telewizja ma duży potencjał, TikTok koncentruje się bardziej na tym, czego możesz spróbować, jeśli spróbujesz to ukryć.

@ dr.karanr na TikTok opowiedział o TTTV w filmie i krótko wyjaśnił, jak to działa. Nic dziwnego, że sekcja komentarzy jest wypełniona ludźmi zainteresowanymi czymś więcej niż tylko degustacją jedzenia. Szybkie spojrzenie na reakcje na wideo z nazwiskami celebrytów z listy A, spekulacje, że telewizor będzie mniej używany we właściwy sposób, a mniej o degustację prawdziwego jedzenia. „Fifty Shades of Grey ma wiele dziwności” – powiedział jeden z użytkowników i to wszystko w komentarzach.

Ten wynalazek został szeroko przyjęty nie tylko w TikTok, ale także w sieciach społecznościowych. Jednak ten pomysł rodzi również wiele pytań, takich jak obawy dotyczące higieny wielu osób korzystających z ośrodków telewizyjnych, zwłaszcza podczas trwającej pandemii COVID-19. Wierz lub nie, ale może być bezpieczniejsze, niż się wydaje.

Jeszcze jeden krok w kierunku w pełni wielozmysłowych doświadczeń

TTTV jest wciąż w fazie beta, ale przetestowane i sprawdzone. Wynalazek jest wynikiem prac badawczych profesora Homei Miyashity z Uniwersytetu Meiji w Tokio w Japonii. Zbudowanie prototypu zajęło Miyashita ponad rok, a teraz pracuje z grupą około 30 uczniów, aby ulepszyć TTTV za pomocą różnych gadżetów, takich jak widelec, który poprawia smak jedzenia.

Wynalezienie tak zwanego „Lick TV” było dużym krokiem w kierunku stworzenia w pełni wielozmysłowych wrażeń wizualnych. Mimo to trudno nie myśleć o higienicznym aspekcie konieczności lizania ekranu telewizora, chociaż wydaje się, że Miyashita znalazła rozwiązanie tego problemu.

TTTV wykorzystuje 10 skrzynek smakowych do tworzenia kombinacji, które wiernie odwzorowują smak każdego dania. Po wymieszaniu aromatyczna próbka jest następnie natryskiwana na folię sanitarną pokrywającą telewizor z płaskim ekranem. Można go następnie wypełnić, aby widz mógł cieszyć się tym, co jest na ekranie. Zakładając, że tylko jedna osoba korzysta z tego samego filmu, wydaje się to całkiem bezpieczne. W rzeczywistości Miyashita uważa, że ​​urządzenie jest szczególnie przydatne w warunkach globalnej pandemii.

TTTV może być zagrożone COVID

Oprócz różnych rozrywek oferowanych przez TikTok, ten nieco dziwny wynalazek może przynieść wiele korzyści w czasie, gdy wiele osób jest zmuszonych do pozostania w domu. „Celem jest umożliwienie ludziom doświadczenia czegoś podobnego do jedzenia w restauracji po drugiej stronie świata, nawet w domu” – powiedział profesor Homei Miyashita. Zauważył również, że istnieją inne możliwe zastosowania TTTV.

Profesor wymienił kształcenie na odległość dla kucharzy i kucharzy jako jeden ze sposobów wykorzystania TTTV. Pewnego dnia może też pojawić się gra i quizy, w które będzie można grać online za pomocą tego urządzenia. Ostatecznie może to być pomocne dla osób powracających do zdrowia po COVID, które straciły kubki smakowe.

Student z Uniwersytetu Meiji zademonstrował działanie urządzenia na filmie udostępnionym przez Reuters. Wydaje się, że TTTV można sterować głosem. Poprosiła o próbkę słodkiej czekolady i sama mogła spróbować. Studenci powiedzieli, że smakuje jak „słodki sos czekoladowy”.

Miyashita szacuje, że wyprodukowanie detalicznej wersji Taste TV będzie kosztować około 875 dolarów. Chociaż nie jest od razu rozpoznawany na całym świecie, jest z pewnością ekscytującym krokiem w kierunku w pełni wciągającego doświadczenia w wirtualnej rzeczywistości, które angażuje wszystkie Twoje zmysły.

Dodaj komentarz