Twitch rozprawia się z dezinformacją dzięki nowej polityce blokowania

social media
Popularna platforma streamingowa Twitch ogłosiła nową aktualizację zasad, której celem jest ograniczenie dezinformacji. Zmiany zostały zastosowane w polityce firmy dotyczącej spamu, oszustw i złośliwego zachowania w sekcji zatytułowanej „Malicious Deceptors”. Twitch obiecuje, że ostrożnie zrównoważy swoje wysiłki związane z przechowywaniem, aby prawdziwi streamerzy mogli śmiało kontynuować dyskusję na trudne lub kontrowersyjne tematy. Jednak osoby uważane za „szkodliwych rozpowszechniających dezinformację” zostały ostrzeżone, że zakazy są nieuchronne.

Użytkownicy, którzy składają „oświadczenia opinii”, które mogą zawierać niedokładne informacje, nie będą karani w ramach tej polityki, według Twitcha, w którym w ogłoszeniu podkreślono, że większość streamerów nie zostanie naruszona. Zamiast tego polityka obejmuje użytkowników Twitcha, którzy utworzyli konta „specjalizują się w rozpowszechnianiu szkodliwych dezinformacji” na temat wszystkiego, od brutalnych teorii spiskowych po medyczne bzdury. Polityka zawiera konkretne przykłady, w tym dezinformację o szczepionkach COVID19 i ogólnie o wirusie, co może obejmować rozpowszechnianie dezinformacji o rzekomych metodach leczenia, które mogą być w rzeczywistości nieskuteczne i niebezpieczne.

W jaki sposób Twitch określa, jakie treści należy zbanować?

Twitch ma swój własny zespół dochodzeniowy „po służbie”, który, jak twierdzi, będzie miał za zadanie zbadanie streamerów pod kątem potencjalnych naruszeń jego polityki dezinformacji. Konta zostaną zablokowane tylko wtedy, gdy spełnią trzy kryteria wymienione w wytycznych, a mianowicie, że nieprawdziwe informacje muszą być udostępniane przez użytkowników z konkretnym kontem, a zawartość musi zostać „usunięta” szeroko i szeroko rozpowszechniona. Ponadto Twitch musi również ustalić, że „szkodliwe” treści, takie jak udostępnianie fałszywych leków na COVID19, mogą być niebezpieczne dla niedoinformowanych widzów.

Firma twierdzi, że nawiązała współpracę z różnymi ekspertami i interesariuszami, aby pomóc rozwiązać ten problem, w tym badaczami, którzy rzucili światło na to, czy nowa polityka Twitcha rzeczywiście pomaga zmniejszyć rodzaj nadużyć. Twitch powiedział między innymi, że będzie współpracował z globalnym indeksem dezinformacji i innymi, aby pomóc zidentyfikować treści stanowiące szkodliwą dezinformację. Podobnie jak w przypadku każdego konta, które narusza ogólne wytyczne dla społeczności Twitcha, firma może (i prawdopodobnie będzie) zawiesić każdego streamera, który zaznaczy każde z trzech pól.

Oczywiście Twitch nie jest jedyną firmą, która zakłóca tego rodzaju treści. Na przykład we wrześniu 2021 r. konkurent YouTube zaczął usuwać filmy i blokować konta rozpowszechniające nieprawdziwe informacje o szczepionce COVID19. Wysiłki dotyczą również treści, które mogą zaszkodzić jednostkom i społeczeństwu, w tym rozpowszechniania dezinformacji na temat zawartości szczepionek i skutków ubocznych.

Dodaj komentarz