VoIP – co to takiego ?

VoIP, popularnie nazywana telefonią internetową , jest to technika przesyłania dźwięków mowy przez protokół IP.

Po prostu jest to wykorzystywanie łącz internetowych do komunikacji telefonicznej.

Telefonia internetowa VoIP coraz częściej jest oferowana przez dostawców internetu, lub co pokazuje że ta usługa staje się coraz bardziej dostępna dla firm, jak i typowych zjadaczy chleba. Również trzeba dodać, że coraz więcej jest firm, które zajmują się tylko telefonią VoIP. Co można jeszcze powiedzieć o tej technice ? Na pewno najważniejszą sprawą dla użytkujących VoIP jest to, że korzystanie z tej dogodności nie obciąża naszego portfela, wręcz przeciwnie. Tanie rozmowy , to coś co cechuje technikę VoIP.

Z telefonu VoIP możemy dzwonić nie tylko na inne telefony internetowe, ale także na numery komórkowe jak i telefony stacjonarne. Warto dodać również to, że ta technika jest stale rozwijana, a w przyszłości mówi się o tym, że będzie można przesyłać również dane lub obrazy, co pokazuje, jaki potencjał drzemię w VoIP. Technologia ta , jest bardzo funkcjonalna, trudną dla osiągnięcia przez sieci komórkowe. Wystarczy że uzyskasz dostęp do internetu na swoim telefonie, i możesz w tej chwili odbierać rozmowy przychodzące.

Rozwiązanie to jest również dobre dla firm, które zajmują się kontaktem z klientem telefonicznie na terenie kraju a nawet kilku, gdyż infrastruktura i eksploatacja infrastruktury jest tańsza niż sieć telefoniczna. Również nie ma tutaj mowy o jakiejkolwiek opłacie abonamentowej, płacimy tylko za wykonywane rozmowy. Co do samych aparatów telefonii VoIP są dwa rodzaje sposobu podłączenia do sieci komputerowej : -telefony z wejściem USB które podpinamy do komputera który jest podłączony do internetu -telefony VoIP które posiadają wejście Ethernet, które podłączamy bezpośrednio do internetu, co oznacza , że nie potrzebujemy do niego komputera.

Warto zaznaczyć ze takie telefony posiadają oddzielną pamięć w której możemy zapisać książkę telefoniczną. Telefonia VoIP jest na pewno udogodnieniem dla wielu ludzi, którzy cenią sobie mobilność, funkcjonalność jak i tanie koszty. Warto zapoznać się z ofertami firm które proponują nam te rozwiązania.

Dodaj komentarz