Wycieki Windows 11 nie wskazują na znaczącą aktualizację

system operacyjny Windows 11
Microsoft planuje wydarzenie w przyszłym tygodniu, aby ujawnić, że dyrektor generalny Satya Nadella określił ją jako jedną z największych aktualizacji systemu Windows w ostatniej dekadzie. Jasne, może to być największym zaszczytem Microsoftu promowanie tego, co jest obecnie znane jako Windows 11, ale z pewnością ludzie zaczęli rozmawiać.

Wyciekło wydanie tej aktualizacji systemu Windows 11 z tego tygodnia, dając częściowy przegląd tego, czego można się spodziewać. Jeśli jednak reprezentuje to, co ma do zaoferowania Microsoft, Windows 11 może okazać się bardziej porażką i kolejną anegdotą o platformie, która była na zawsze spętana w przeszłości.

Dla jasności, te wyniki są oparte na przeciekach, poradach ekspertów i najnowszej wersji systemu Windows 11, która pojawiła się w Internecie. Ostateczny format, jaki mogą przyjąć następujące główne aktualizacje systemu Windows, może się znacznie różnić. Wiele z tego jednak zależy od tego, ile wysiłku Microsoft włoży od przyszłotygodniowego ogłoszenia do premiery Windows 11. Jednak biorąc pod uwagę dotychczasowe osiągnięcia firmy, zmiany wymagają dużo pracy, większej presji i magii. Dokładnie w tym kierunku.

Róża pod innymi numerami

Numer wersji oprogramowania jest technicznie dowolny. O ich ważności decyduje autor i nikt nie może tego wymusić, zwłaszcza bez normy faktycznie określającej praktykę. Microsoft może nazwać następną wersję systemu Windows jako Windows 7 32.1123.1 i niewiele można z tym zrobić.

Jednocześnie numer wersji ma również znaczenie dla użytkownika końcowego. Niektóre, takie jak tabela wersji Ubuntu, wskazują, kiedy została wydana konkretna wersja dystrybucji Linuksa. Liczby wskazują przynajmniej postęp lub osiągnięte kamienie milowe. Nawet szybka wersja Google Chrome oznacza, że ​​coś się bardzo zmieniło wraz ze wzrostem numeru wersji.

Microsoft

Biorąc pod uwagę okres od premiery Windows 10, jeśli zwiększysz numer wersji do 11, zobaczysz, że widać coś dużego. Biorąc pod uwagę cykl wydawniczy systemu Windows 10, można bezpiecznie założyć, że nie jest to tylko wersja 21H2. Niestety z tego, co widzieliśmy do tej pory, może to być to samo co Windows 1021H2.

Duże i drobne zmiany

Szefowie Microsoftu określili następną wersję systemu Windows jako jedną z najważniejszych w ostatniej dekadzie, więc nie możemy winić wszystkich za to, czego oczekują… Ta oś czasu ściśle pasuje do uruchomienia systemu Windows 8. To z pewnością bardzo się zmieniło i bardzo żałuję użytkowników systemu Windows. Nawet Windows 10, oficjalnie wydany w 2015 roku, wprowadził zmiany nie tylko w interfejsie użytkownika, ale także w wielu podstawowych frameworkach i API.

Jeśli masz problemy z ujawnioną wersją systemu Windows 11, Microsoft przetworzy tylko połowę tego, co faktycznie widzisz. W nowym menu Start nie brakuje zrzutów ekranu. Będzie równie kontrowersyjny jak Windows 8, scentralizowany pasek zadań, lekko zaokrąglone narożniki Windows, a nawet kilka nowych trików wielozadaniowych. Jeśli brzmi to znajomo, być może patrzysz na usunięty system Windows 10 X. To prawdopodobnie jest to, co otrzymujesz w systemie Windows 11.

Windows10X do

Firma Microsoft Apparel może nazwać to Windows10X. Następna wersja zawiera sporo rzeczy. Jest to powszechne w systemie Windows 10. Bez obietnic i zapowiedzi, które złożył wcześniej, prawdopodobnie zostawiłby imię na pierwszym miejscu. Niestety, Windows 10 X ma obecnie bagaż, oczekiwania i frustrację, które Microsoft chce zostawić za sobą.

Nie okazuje też żadnej przychylności sobie ani swoim użytkownikom w imieniu Windows 11. Ludzie czekają na coś radykalnie nowego i uzyskują dostęp do nowych wersji, które wykraczają poza interfejs użytkownika. Na początku zastanawiam się, czy coś się zmieniło. Microsoft prawdopodobnie spróbuje zmusić użytkowników systemów Windows 7, 8.1 i 10 do uaktualnienia do systemu Windows 11. Spowoduje to jedynie ponowne otwarcie starych zadrapań związanych ze słabą obsługą aktualizacji systemu Windows 10 zaledwie kilka lat temu. … Jedyną dobrą rzeczą w tej małej aktualizacji jest to, że prawdopodobnie nie zaszkodzi ona zbytnio twojemu komputerowi, ponieważ w rzeczywistości jest to tylko Windows 10.

Problem z łatwością użytkowania

Bez wątpienia niektóre zmiany wprowadzone przez Windows 11 mogą mieć wpływ na niektórych użytkowników. Zmiany i korekty w zakresie doświadczenia użytkownika są poparte solidnymi badaniami i testami użyteczności, co daje firmie Microsoft przewagę, gdy wydaje się, że jest czymś więcej niż tylko zmienianiem rzeczy. Jednak osoby, które próbują wymyślić nowy wygląd systemu Windows 11, mogą przegapić niektóre z nich.

Na przykład funkcje wielozadaniowości i powitania w nowym oknie pomagają użytkownikom odkrywać mylące nowe lub nieznane funkcje systemu Windows. Dla niektórych nowe menu Start skupia się na Twoich ulubionych aplikacjach, a najnowsze pliki są szybsze i mniej przytłaczające. Inni mogą również uznać, że nowy projekt Fluent Design jest mniej klaustrofobiczny i mniej przyciągający wzrok, dzięki czemu komputer z systemem Windows będzie wygodny przez wiele godzin.

Pytanie, czy te zmiany mogą uzasadnić zmianę z 10 na 11. Microsoft poprawił przydatne funkcje, poprawił interfejs, a nawet go zmodyfikował. Czy to jest menu startowe systemu Windows 10? Do wydania systemu Windows 11. Byłoby miło, gdyby firma wydała kolejną wersję systemu Windows 10 z nową Moniką, taką jak „Sun Valley” lub dodatkowymi znakami, takimi jak „Windows 10 X”. To najlepsza wersja systemu Windows 10. … Wręcz przeciwnie, można go zapamiętać jako bardziej nudną wersję Windows 11.

Podobnie jak stare

Dlaczego Microsoft miałby strzelać sobie w stopę, wysadzając coś, co nie jest tak duże? Ironiczna odpowiedź brzmi, że robi to, co jest najbardziej znane. Ze wszystkich systemów operacyjnych na świecie (może z wyjątkiem Linuksa) Windows jest jedynym zdolnym do uruchamiania oprogramowania stworzonego kilkadziesiąt lat temu i nieaktualizowanego. Rodzi to pytanie o kurę lub jajko, ale niestety w systemie Windows pojawia się pytanie o kurę lub jajko.

Jako wiodący na świecie system operacyjny dla osób prywatnych i firm, Windows przyciąga użytkowników, którzy polegają na oprogramowaniu w celu uzyskania niemal nieograniczonej funkcjonalności. Za każdym razem, gdy firma Microsoft potrzebuje udoskonalić system Windows, musimy również upewnić się, że nie narusza on zgodności z tymi programami. Uniemożliwia to firmie Microsoft wprowadzanie ulepszeń, które muszą zepsuć stare interfejsy API i struktury.

Niektóre zastrzeżenia do poważnych zmian w systemie Windows pochodzą od użytkowników końcowych, którzy nie mogą złamać starego sposobu lub nauczyć się nowego. Inna część tego zaprzeczenia jest być może ważniejsza dla Microsoftu i klientów korporacyjnych. W nowym systemie Windows 11 Microsoft może faktycznie wprowadzić nowy schemat numeracji, w którym każde wydanie będzie miało wyższą liczbę, a jednocześnie będzie wyglądać i zachowywać się prawie tak samo jak poprzednie.

Zakończenie

Microsoft wciąż może nas zaskoczyć w przyszłym tygodniu, ujawniając nie tylko nowe interfejsy użytkownika i funkcje, ale także istotne zmiany architektoniczne w fundamentach Windows. Windows 11 może nadal być godny tej nazwy bez wchodzenia w oryginalny plan Windows 10X. O ile Microsoft nie udoskonalił sztuki utrzymywania wszystkiego w tajemnicy, nie wydaje się to możliwe w tym momencie.

Dopóki Microsoft nie wymyśli sposobu na oderwanie się od przeszłości bez pozbawiania praw tych, którzy potrzebują starszego bagażu, Windows, bez względu na liczbę, jest prawie skazany na pozostanie takim, jakim był w ostatnich dziesięcioleciach.

Dodaj komentarz