Rochas Tocade – Turecka rozkosz Maurice’a Roucela

perfumy w butelce
Maurice Roucel jest jednym z największych perfumiarzy, który równie łatwo tworzy zapach dla dla Victoria’s Secret, Simply Gorgeous z 2012 roku; tak jak dla Frederic Malle, Musc Ravageur z 2000 roku.

Perfumy, które komponuje, są bardzo rozpoznawalne i powszechne. Od zapachu gourmand, takiego jak Bond No. 9 New Haarlem, po owocowo-kwiatową esencję Guerlain Insolence, u podstaw wszystkiego, co tworzy, zawsze kryje się szykowne wyczucie stylu. Roucel czuje się jak jeden z ostatnich perfumiarzy starej szkoły, produkując rzeczy, które ładnie pachną. Jednym z moich ulubionych, zrobionych przez Roucela dzieł jest Rochas Tocade.

Maurice Roucel stworzył Tocade w 1994 roku i była to jedna z jego najwcześniejszych wypraw w kierunku tego, co ostatecznie stało się gourmandowym stylem perfum. Dla Tocade, co przekłada się na „kaprys”, skupia perfumy na dwóch nutach, róży i wanilii. Wanilia była używana w bardziej powściągliwy sposób z różą w wielu poprzednich zapachach, ale tutaj zmiana polegała na tym, aby naprawdę wzmocnić wanilię, a to z kolei sprawia, że ​​Tocade czuje się jak olfaktoryczna wersja Turkish Delight. Jest typowy orientalny i w ten sposób niesie ze sobą wagę odpowiednią dla słodyczy, które imituje.

Kompozycja Tocade otwiera się odrobiną jasnozielonego akcentu bergamotki i geranium. Ustępuje przezroczystej róży, która ma pewną strukturę z irysem jako wsparciem. Przez pierwsze kilka chwil wszystko to jest dość tradycyjne, ładne róże. Wszystko się zmienia, gdy wanilia ujawnia swoją obecność. M. Roucel uzyskuje bajeczny efekt dzięki swojej wanilii, która nigdy nie zmienia się w zwyczajną wanilię. Nigdy nie wydaje się być słodki i maślany, ani sacharynowy i słodki. W jakiś sposób przeskakuje między nimi na krawędzi noża. Ze względu na przezroczystość róży schodzi prawie wodnista nuta. Trudno powiedzieć, że perfumiarz wykonuje charakterystyczne posunięcie, ale jeśli tak jest, to prawdopodobnie jest to wodnisty, czysty kwiatowy efekt. Gdy wanilia w pełni wyrośnie, Tocade czuje się jak piękny, lepki kawałek Turkish Delight.

Zapach ma przeciętną żywotność i ponadprzeciętną projekcję. Tocade przetrwało spustoszenia związane z przeformułowaniem w prawie nienaruszonym stanie przez dwadzieścia lat. Jedyną zauważalną różnicą są najwyższe nuty, ponieważ nowa wersja wydaje się nieco jaśniejsza przez pierwsze kilka minut; czego prawdopodobnie można się spodziewać. Kiedy Tocade zabiera się za różany i waniliowy biznes, ogólne brzmienie pozostaje nienaruszone. Jak wspomniałem powyżej, te perfumy są łatwo dostępne. Myślę, że Tocade są jednymi z najlepszych perfum ostatnich trzydziestu lat i szkoda, że ​​nie są bardziej znane; cena z pewnością nie powinna być barierą. Jest to przykład mistrza perfumiarstwa, który tworzy prostą konstrukcję, która zawiera subtelne cieniowanie i pociągnięcia pędzlem, by znacznie przewyższyć zwykłe perfumy różane i waniliowe.

Dodaj komentarz